WEG E13236XP3YAX315SMF3 Electric Motor, 175Hp, 50Hz, 3000 Rpm
Item: BB4VVTModel: E13236XP3YAX315SMF3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Electric Motor
Dimension(c) 45.512"
Enclosure Type Tefc
Fl Efficiency 95.3%
Flamps@415 V 215A
Frame 315 S/M
Frame Material Cast Iron
Horsepower 175 hp
Hz 50 Hz
Kw 132 kW