WEG CSW30H-BGAI4E26 14380403 Pushbutton, Illuminated recessed, 24 VAC/VDC Lamp voltage, Blue, Hazardous duty
Item: BD3DPNModel: CSW30H-BGAI4E26Cross Ref: 14380403
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Push Button
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Blue
Lamp Type LED
Lamp Voltage 24V AC/DC
Lens/button Color Blue
Lens/button Shape Round Recessed
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 24V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Recessed
Voltage 600V
Voltage Class 600V