WEG CSW30H-BCI2E26 14379441 Pushbutton, Illuminated mushroom, 24 VAC/VDC Lamp voltage, Green, Hazardous duty
Item: BD3KVMModel: CSW30H-BCI2E26Cross Ref: 14379441
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Green
Lamp Type LED
Lamp Voltage 24V AC/DC
Lens/button Color Green
Lens/button Shape Mushroom
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 24V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Mushroom
Voltage 600V
Voltage Class 600V