WEG CSW30H-BCI2D67 14379440 Pushbutton, Illuminated mushroom, 480 VAC/VDC Lamp voltage, Green, Hazardous duty
Item: BD3MFWModel: CSW30H-BCI2D67Cross Ref: 14379440
Angle Between Positions 0
Application Duty Hazardous Duty
Color Green
Lamp Type LED
Lamp Voltage 480V AC/DC
Lens/button Color Green
Lens/button Shape Mushroom
No. Of Positions 0
Nominal Lamp Voltage 480V AC
Nominal Mounting Size 30 mm
Type Illuminated Mushroom
Voltage 600V
Voltage Class 600V