WEG CSW30-CK2R90 14382295 Selector Switch, Knob Type, 2 Pos., 90 Deg., Spring Return Operation
Item: BC9XYZModel: CSW30-CK2R90Cross Ref: 14382295
Product Specifications:
Item Selector Switch
Actuation Form With Return
Angle Between Positions 90°
Application Duty Normal Duty
Color White
Front Type Knob
Handle Operation Spring Return
Mounting Size 30 mm
Number Of Positions 2
Operator Color Black
Operator Type Knob
Selector Switch Positions 2
Selector Switches Angle 90°
Specific Function Without Lettering
Type Knob
Voltage 600V
Voltage Class 600V