WALTER TOOLS MX22-2E200N02-CF5 WSM13S 7798747 Indexable Parting And Grooving Insert, Neutral, 2.00 mm Max. Grooving Width
Item: CU8KKAModel: MX22-2E200N02-CF5 WSM13SCross Ref: 56TA88 / 7798747
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
This product can only be shipped in multiples of 5Add To Cart
Request a Quote
Payment
Product Specifications:
| Item | Insert |
| Ansi Code | MX22-2E200N02-CF5 |
| Chip-breaker | Yes |
| Chip-breaker Code | CF5 |
| Corner Radius | 0.2 mm |
| Cutting Depth | 6 mm |
| Cutting Direction | Neutral |
| Finish - Machining | Tialn+Al2O3+(Al) |
| Iso Number | MX22-2E200N02-CF5 |
| Lead Angle | 0° |
| Manufacturer Grade | Grade WSM13S |
| Max. Grooving Width | 2 mm |
| Overall Length | 22 mm |