VESTIL LPRO-48-9-2 Low Profile Rack Guard, 50.5 x 4 x 9 Inch Size | AG7VYC
VESTIL LPRO-48-9-2 Steel Low Profile Rack Guard Bollard, 48 Inch Length, Yellow
Item: AG7VYCModel: LPRO-48-9-2
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Low Profile Machine Guard
Assembled Depth 4"
Assembled Height 9 3/8"
Assembled Width 50 5/16"
Assembly Assembled
Attachment Type Bolt On
Bollard Length 48"
Color Yellow
Color Family Yellow
Features Low Profile Design Provides Added Protection From Fork Truck Damage
Height 9 3/8"
Installation Hardware Included No
Length 4"
Material Steel
Measuring Units EACH
Mounting Plate Hole Dia. 7/8"
Mounting Plate Length 4"
Mounting Plate Width 4"
Number Of Bolt Holes 8
Number Of Mounting Holes 8
Overall Height 9.38"
Overall Length 4"
Overall Width 50.31"
Plate Length 4"
Plate Length 4 In.
Plate Width 4"