VESTIL HT-30-3036 Hydraulic Post Table, 3000 Lb. Capacity, 30 x 36 Inch Size | AG7UKQ
VESTIL HT-30-3036 Steel Hydraulic Post Table, 30 x 36 Inch, 3000 lb Capacity, Blue
Item: AG7UKQModel: HT-30-3036
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Portable Hydraulic Lift Table
Assembled Depth 52 11/16"
Assembled Height 41 1/16"
Assembled Width 30"
Assembly Assembled
Base Material Steel
Capacity 3000 lbs.
Caster Dia. 4"
Caster Material Phenolic
Caster Type Phenolic
Caster Width 2"
Color Family Blue
Deck Type Solid
Features Heavy Duty Construction Is Ideal For Industrial Work Areas
Height 36"
Length 51.687"
Lowered Height 36"
Material Steel
Measuring Units EACH
Number Of Posts 4
Operation Type 2 Speed Auto Shift
Platform Length 36"
Platform Width 30"
Raised Height 54 In.
Service Range 36" to 54"
Width 30"