VESTIL ETS-840-30 Self-elevating Spring Table, 840 Lb. Capacity, 30 x 30 Inch Size | AG7RRM
VESTIL ETS-840-30 Steel Self Elevating Spring Table, 20 x 20 Inch, 840 lb Capacity, Blue
Item: AG7RRMModel: ETS-840-30
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Self-Elevating Table
Assembled Depth 43 5/16"
Assembled Height 51 1/2"
Assembled Width 30 3/8"
Assembly Assembly Required
Capacity 840 lbs.
Caster Material Polyurethane
Caster Width 2"
Color Blue
Color Family Blue
Frame Material Steel
Front Caster Dia. 4"
Front Caster Material Mold On Rubber
Handle Height 44 1/2"
Height 51 3/8"
Includes Includes (2) Rigid 2" Wide Casters, (2) Swivel Casters With Brakes 2" Wide, And (1) 44 1/2" Height Handle
Length 42.937"
Lowered Height 15"
Material Steel
Max. Platform Height 38"
Measuring Units EACH
Min. Platform Height 15"
No. Of Caster 4
Platform Length 30"
Platform Width 30"
Power Source Manual
Raised Height 38"
Rear Caster Dia. 4"