FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Sprocket |
| Caliper Diameter | 1.832" |
| Hub Dia. | 1.594" |
| Max. Bore | 1 |
| Plate Nom. Width | 0.162" |
| Roller Dia. | 1/5" |
| Strands | 2 |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.33 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 5.66 |
| Ship width (cm) | 5.66 |
Explore Products
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS 022011216
- SLOAN 3873875 Wall Mount Bathroom Sink, White
- VERMONT GAGE 141129400 Plug Gage, Class X, Go, Steel, 0.2940 Inch Size
- TEADIT CGR1085.116.012.150 Ring Cut Gasket, NA1085, 1/16 Inch Thickness, 1/2 Inch Size, 150# Class
- GRAINGER 19843_72_0 Round Tube, Aluminum, 0.5 Inch ID, 1 Inch OD, 6 Ft Overall Length
- APPLETON ELECTRIC CMLEDW253D5BUCF Hazardous Lighting Fixture, Wall, Power 250W
- TURNSTILE 1004 - S Curved Rail
- 3M 7000057831 80610138929 / 00053 / 33+-3/4X36YD-1 Insulating Electrical Tape, Gen Purpose, Super 33+, Vinyl, 3/4 Inch x 108 Ft., Black
Explore More
- KEYSHAFT
- Fully Threaded Studs
- Respiratory Equipment Storage
- Cordless Crimpers
- Spring Pins
- Gasket Sealants And Makers
- REVCOR Blade Fan 24 Inch
- AKRO-MILS 30090 Shelfmax Shelf Bins
- MEMPHIS GLOVE Pigskin Leather Palm Gloves
- NTN Double Shield Cartridge Ball Bearings
- DAYTON Rigid Shaft Couplings
- DAYTON Propeller 5 Inch
- EATON Rotary Disconnect Handle And Locking Ring Kits
- CEMENTEX USA Magnetic Tip Screwdrivers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
TSUBAKI D35B17 Multiple Strand Sprocket, 1/2 Inch Height
€50.97 /unit
