TSUBAKI D120B21 Multiple Strand Sprocket, 1-1/2 Inch Height
Get it by Wednesday, May 20
€946.03 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Sprocket |
| Caliper Diameter | 9.161" |
| Max. Bore | 1 |
| Pitch | 1 1/2" |
| Pitch Dia. | 10.065" |
| Strands | 2 |
| Tooth Nominal Width | 0.894" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 21.51 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 27.56 |
| Ship width (cm) | 27.56 |
Explore Products
- OK INDUSTRIES UW093R Manual Unwrapping Tool 24-32 AWG
- NEW PIG BOM410 Absorbent Boom Black/White 16 Gallon
- TITAN FASTENERS ATH16
- APPLETON ELECTRIC UNAM100
- SMC VALVES SS5Y5-42-10-02T Valve Manifold, 1/4 Inch Base Mount
- WINTERS INSTRUMENTS PEC0230 Pec 4 Inch Ss/Ss, 30 Inch, /0/30 Psi/Kpa, 1/2 Inch Npt Btm, 2 X Spst Contacts
- ECEF 540930 Drill, 9.30mm, Gold Black, High Speed Steel
- CLEVELAND C08171 3722 Extra Long Drill Bit, #29 Size, 1/8 Inch Shank Dia, Cobalt
Explore More
- KEYSHAFT
- Workbench Accessories
- Tray Stands
- Cable Protection System Components
- Round Belts
- Motor Lead Disconnects
- PEWAG Chain Sling, Grade 50
- ANSELL 37-155 Alphatec Solvex Comfortable Chemical Resistant Gloves
- NORTH BY HONEYWELL Northflex Light Task Plus 5 General Purpose Gloves
- CHICAGO PNEUMATIC CP82 Series Impact Wrenches
- TEMPCO Drum Immersion Heaters
- CONDOR Hooded Disposable Coveralls
- SPEARS VALVES 3 Elbow Compact Turf Swivel Joints, Swivel Mipt x Fipt
- EATON Phase Busbars
- EATON Danfoss RV8-10 Series Pressure Control Valves
- SMC VALVES Tubing
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
TSUBAKI D120B21 Multiple Strand Sprocket, 1-1/2 Inch Height
€946.03 /unit
