TSUBAKI BS95-3B Cam Clutch, 3.125 Inch Size
Get it by Tuesday, May 26
€4,503.98 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Cam Clutch |
| A (overall Length) | 4.528" |
| D (bolt Circle Diameter) | 7.874" |
| E (inner Race O.d.) | 5.118" |
| Inner Race Max. Overrunning Speed | 250 RPM |
| Inside Width | 4.331" |
| S (thread Depth) | 1.181" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 32.4 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Explore Products
- APPLETON ELECTRIC KPBU70LGMTR Ballast Assembly, 70W
- DDS 354507TCV Rotary Shaft Oil Seal, Tc, Fluoro, 35 mm ID, 45 mm Od, 7 mm Width, 10 Psi
- OSG 1400126905 Thread Forming Tap, 1/4 Inch - 20 Thread Size, 11/16 Inch Thread Lg, TiN, H2, Plug
- WRIGHT TOOL 85819 Standard Impact Socket, 2-1/2 Inch Drive, 6 Point, 2-3/8 Inch Size
- PROTO J99915 Master Tool Set Add-on 184 1/2 Inch
- CALBRITE S60304HRBR Wall Mounting Kit, 3/8 Inch Bolt Size, 4 Inch Length, 316 Stainless Steel
- 80/20 3462 5/16-18 x 5/8 Inch SHCS, W, Econ T Nut
Explore More
- KEYSHAFT
- Line Voltage Thermostats
- Ball Screw Support Bearings
- Non-Illuminated Selector Switch Operators
- Flask Stabilizer Rings
- TURTLESKIN CP-430 Insider Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 303AT Silent Check Valves
- ANVIL AS100EH Series Channels With Elongated Holes
- APPROVED VENDOR U Channel Uhmw 1 Inch
- BALDOR / DODGE Submersible Motors, Three Phase, TENV
- REGAL Metric Spiral Flute Taps, Plug, HSS, Steam Oxide
- DESTACO 533, 535 Series Heavy Duty Vertical Hold Down Clamps
- SLOAN Royal 318 Concealed Manual Specialty Water Closet Foot Pedal Flushometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
TSUBAKI BS95-3B Cam Clutch, 3.125 Inch Size
€4,503.98 /unit
