TSUBAKI 80B27F-2 Finished Bore Sprocket, 2 Inch Bore
Get it by Friday, May 22
€163.00 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Sprocket |
| Bore | 2" |
| Caliper Diameter | 7.974" |
| Max. Bore | 3 1/4" |
| Outside Dia. | 9 4/25" |
| Strands | 1 |
| Teeth | 27 |
| Tooth Nominal Width | 0.575" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 7.16 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Explore Products
- VERMONT GAGE 122107330 Step Assembly, Class Z, Red
- GARLOCK SEALING TECHNOLOGIES 23 X 3117
- SLOAN 3335160 EAF-350-BAT-CP-0.35GPM-MLM-IQ-FCT Mid Body Faucet, Deck Mounted, Battery Powered, Infrared, 0.35 gpm, CP Finish
- ZSI-FOSTER PY-6 Cable Clamp, Zn Plated, 1/2 In To 13/16 In Clamping Dia., SS
- SCHNEIDER ELECTRIC M9F23220 Supplementary Protector, 20A, 240/415/440VAC
- EATON P3BHFWF3160VGN Circuit Breaker Plug-In Unit, 3P, 220-240/380-415/660-690 VAC, 160A, HFWF frame
- VERMONT GAGE 353104010 Standard Thread Measuring Wire, 3 1/2 TPI, Acme
Explore More
- KEYSHAFT
- Hose Reel Accessories
- Staples and Brad Nails
- Class RK1 Fuses
- Storage Pail and Bucket Accessories
- Plastic Square Rods
- LOC-LINE Flat 5 Hole Nozzle
- HELICOIL Complete Working Gages, UNC, 2B
- PYRAMEX Venture 3 Half Frame Eyewears
- RUD CHAIN LRBS-FIX Lashing Load Rings
- TEMPCO PCT-3000 Series Temperature Controls
- VERMONT GAGE Go Standard Thread Plug Gages, 4-48 Unf Lh
- SPEARS VALVES PVC Schedule 80 Fitting Special Reinforced Reducer Couplings, SR Fipt x SR Fipt SS Collar
- HADCO Led Accent Lights
- SIEMENS Actuators
- MERSEN FERRAZ GDL Time-Delay Fuses
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
TSUBAKI 80B27F-2 Finished Bore Sprocket, 2 Inch Bore
€163.00 /unit
