FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Spacer |
| Bore Size | 2.93" |
| Outside Dia. | 3.33" |
| Width | 1 19/25" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.44 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Product Variants
| Model | Overall Width | Inside Dia. | Type | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
| K106397R-2 | - | - | - | €2.72 | |
| LM508748XS-2 | - | - | - | €169.01 | |
| M736149XS-2 | - | - | - | €180.82 | |
| X1S67885-2 | - | - | - | €545.09 | |
| HM840410EA-2 | - | - | - | €1,292.43 | |
| K426892R-2 | - | - | - | €30.36 | |
| M249749XB-2 | - | - | - | €523.81 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Halogen Leak Detectors
- Battery Clamps
- Door Guards
- Photoelectric Area Sensors
- SCBA Accessories
- MECHANIX TAA Fastfit Covert Tactical Gloves
- KEO Woodruff Keyseat Cutters, Shank Type, Cobalt
- MUELLER INDUSTRIES 74G Ductile Iron Double Disc Check Valves
- ANVIL AS604 Series 2-Hole Corner Angle
- QORPAK Glass Type III Packer Bottle
- NORTON ABRASIVES Combination Grit
- MERSEN FERRAZ Protistor fuses, 660VDC
- HUSQVARNA Diamond Saw Blades
- GATES Super HC XP Notched Premium V-Belts
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
TIMKEN Y5S18720-2 Spacer
€1,228.11 /unit
