TECHNIKS 44.463G.72.413 Milling Chuck, 1.25 Inch Hole Dia, 2.80 Inch Nose Dia, 4.20 Inch Projection
Item: CU6DEEModel: 44.463G.72.413Cross Ref: 60AP64
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Milling Chuck
Bore Depth 2.38"
Bore Diameter 1 1/4"
Contact Type Dual Contact
Coolant Fed Coolant Through
Coolant Supply Coolant Through
Head Diameter 2.8"
Hole Dia. 1 1/4"
Nose Dia. 2 4/5"
Overall Length 8.13"
Projection 4.13"