TB WOODS SVS64B3158 Variable Pitch Sheave, B3 X 1-5/8 Size
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Variable Pitch Sheaves |
| Bore Dia. | 1 5/8" |
| Outside Dia. | 6 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 11.14 |
| Ship height (cm) | 17.15 |
| Ship length (cm) | 17.15 |
| Ship width (cm) | 13.49 |
Explore Products
- SMC VALVES VEA250 Amplifier
- FABORY B37171.011.0001 Lock Washer, 3 Fits Bolt Size, Split Lock, 0.253 In O.D., 0.114 In I.D.
- CHEMGLASS CG-3020-A-02 Stopper #13, Ptfe
- VERMONT GAGE 141157780 Plug Gage, Class X, Go, Steel, 0.5778 Inch Size
- HAKKO T18-B Soldering Tip Conical 0.5mm x 14.5mm
- HUBBELL-WIEGMANN PBGX6 Enclosure Pushbutton Miniature 6 Holes
- USA SEALING ZSPCR-155 Round Spacer, SS, 1/4 In Lg., 3/8 In O.D., Plain
- SPEARS VALVES 839-211BC Reducer Bushing, MPT x FPT Schedule 80, 1-1/2 x 1 Size, PVC
Explore More
- KEYSHAFT
- Cabinet Knobs
- Confined Space Hoist Mounts
- Tap Wrenches
- Temporary Strainers
- Arc Flash Clothing Accessories
- SHARPE VALVES 316 Stainless Steel Inline Ball Valve, Flanged x Flanged
- KRYTOX GPL 214 Series Extreme Pressure Grade Grease
- DESTACO 331-R Series Pull Action Latch Clamps
- REESE Trailer Jacks
- DYNABRADE 1" Diameter Contact Wheel Assembly Kit
- APPROVED VENDOR Blank Aluminium 6061
- COOPER B-LINE Type 12 Lay In Junction Boxes
- TYGON S3 E-3603 Series Non-DEHP Tubings
- MERSEN FERRAZ ProGrid NH Vertical Fuse Switch Disconnectors, Size 3, 630A 690V, 315A 800V