T&S 5F-8WLX12 Faucet, Wall Mt., 8 Inch Centers, 12 Inch Swing Nozzle | AU2NDH
T&S 5F-8WLX12 Faucet, Wall Mt., 8 Inch Centers, 12 Inch Swing Nozzle
Item: AU2NDHModel: 5F-8WLX12
In Stock
Get it by Monday, May 25
Body Material Brass
Body Size 8"
Body Type CC Deckplate
Finish Chrome Plated
Flow Rate 5.2 GPM
Handle Type Lever
Inlet Type Adjustable Centers
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi
Min. Temp. 40°F
Mounting Type Wall Mount
Nozzle Swivel
Nozzle Outlet Type Laminar Flow Device
Spout Length 12"