T&S 5F-8DLX10 Faucet, 8 Inch Centers, Deck Mt., 10 Inch Spout | AU2NBV
T&S 5F-8DLX10 Faucet, 8 Inch Centers, Deck Mt., 10 Inch Spout
Item: AU2NBVModel: 5F-8DLX10
In Stock
Get it by Friday, May 22
Body Material Brass
Body Size 8"
Body Type CC Deckplate
Finish Chrome Plated
Flow Rate 5.27 GPM
Handle Type Lever
Inlet Type Adjustable Centers
Max. Pressure 125 psi
Max. Temp. 140°F
Min. Pressure 20 psi
Min. Temp. 40°F
Mounting Type Deck Mount
Nozzle Swivel
Nozzle Outlet Type Laminar Flow Device
Spout Length 10"