STARRETT 54356 Flat Stock, 7/32 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€134.00 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 7/32" |
| Width (in) | 1 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.26 |
| Ship height (cm) | 0.56 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 3.18 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Oil Air and Fuel Filters
- Dielectric Unions
- Gate Hardware
- Bus Plugs
- ANSELL 11-501 Hyflex Cut Resistant Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Globe Glass Filter Flasks
- PEERLESS Pulley Block On Plate
- SALSBURY INDUSTRIES Horizontal Mailbox
- REGAL Jobber Length Twist Drill Bits, HSS, Treated
- HUBBELL-WIEGMANN Grills
- GLOBE SCIENTIFIC Acrylic Centrifuge Tubes, 15 ml Capacity
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54356 Flat Stock, 7/32 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 36 Inch Length
€134.00 /unit







