FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 7/32" |
| Width (in) | 1" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1 |
| Ship height (cm) | 0.56 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Drafting Compasses
- Recycling Container Tops
- Hanger Mount Vibration Isolators
- USB Charger Receptacles
- Plastic Perforated Sheets
- DESTACO 301, 311 Series Pull Action Latch Clamps
- DESTACO 381-M Series Pull Action Latch Clamps
- JOHN GUEST Metric Union Elbows, Acetal Black
- EGA PRODUCTS Walk-Thru Dock Ladder
- SPEARS VALVES 3 Way Full Port Mini-Mount Actuator Mounting Kits
- REIKU Rotary Base Flanges
- ANVIL AS668 Series 6-Hole Three Angle Connectors
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54355 Flat Stock, 7/32 Inch Thickness x 1 Inch Width x 36 Inch Length
€105.02 /unit







