FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 7/32" |
| Width (in) | 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.75 |
| Ship height (cm) | 0.56 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.91 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Portable Blowers
- Squeegees
- Electric Screwdrivers
- Master Sets
- Tower Light Sounder Tiers
- HI TEMP Welding Pipe Wrap
- MEMPHIS GLOVE Select Grain Unlined Cow Leather Driver Work Gloves
- ANSELL 97-012 Activarmr High Visibility Multipurpose Gloves
- KRYTOX 283AD Series Aerospace Rust Inhibited Grade Fluorinated Grease
- KRYTOX GPL 205 Series Standard Grade Grease
- PROTO Box End Wrench
- CH HANSON Marking Flags
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 2 1/4-12 Un
- MARTIN SPROCKET Top Angle Take-Up Frames, MTA50 Frame
- SIOUX CHIEF Above-Grade Floor Drains, No-Hub Connection
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54354 Flat Stock, 7/32 Inch Thickness x 3/4 Inch Width x 36 Inch Length
€95.42 /unit







