STARRETT 54353 Flat Stock, 7/32 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€83.73 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 7/32" |
| Width (in) | 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.5 |
| Ship height (cm) | 0.56 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.27 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Interchangeable Torque Wrench Heads
- Rechargeable Flashlights
- Strut Channel Accessories
- Solid Rivets
- Gear Coupling Accessories
- FABENCO G Series Universal Hinge Mount Safety Gates
- ANSELL Natural Rubber Latex Gloves, 14 Inch Length
- WHIZARD All Day Cut Resistant Sleeves
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TI 250 Gas Springs, Inch
- MAYHEW TOOLS Nail Pullers
- APPLETON ELECTRIC Enclosure
- KERN AND SOHN ABJ-N Series Analytical Balances
- TEADIT FKM Full Face Gaskets
- AMERICAN TORCH TIP Oxweld Cutting Tips, 1567 Style, 2-Piece
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54353 Flat Stock, 7/32 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€83.73 /unit







