STARRETT 54352 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 10 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€701.18 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 10" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 8.6 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 25.4 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Louvered Racks and Panels
- Tool Blanks
- Fiberglass Grating
- Common Nails
- Spring Pins
- DWYER INSTRUMENTS CBT Series Clip-On Bimetal Thermometers
- MILLER ELECTRIC TIG/MIG Task Welding Gloves
- COTTERMAN F Series Steel Fixed Ladders
- GLOBE SCIENTIFIC Label/Dot Combo Rolls, Cryo, Direct Thermal
- ANVIL 261 Series Riser Clamps, Steel, Black
- DEWALT Grinding Wheel
- SPEARS VALVES CPVC True Union Industrial 3-Way Horizontal Full Port Ball Valves, DIN Socket, EPDM, Metric
- WRIGHT TOOL 3/8 Inch Drive Replacement Long Hex Bits
- SMC VALVES Regulator
- GLOBE SCIENTIFIC Portable Clinical Centrifuges
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54352 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 10 Inch Width x 36 Inch Length
€701.18 /unit







