STARRETT 54351 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 8 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€570.10 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 6.88 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 20.32 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Dial Indicators
- Bench Grinder Accessories
- Ammonia Refrigeration Pipe Markers
- Cylinder Hand Truck Accessories
- Gas Fired Duct Furnaces
- MAYHEW TOOLS Brick Set Chisels
- ANSELL 74-301 Hyflex Uncoated Cut Resistant Gloves
- ANSELL 97-011 Activarmr Cold Weather Work Gloves
- SALISBURY LPG4S Series Domestic Goatskin Gloves
- ANVIL AS1100 Series Rigid Steel Conduit Clamps, Zinc Trivalent Chromium
- DAYTON General Purpose Hand Truck
- SQUARE D 9050JCK Electronic Time Delay Relay
- SHUR-LINE Beige Mini Rollers
- HUMBOLDT Auto Pneumatic Pressure Control Systems
- OMRON General Purpose Relays
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54351 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 8 Inch Width x 36 Inch Length
€570.10 /unit







