STARRETT 54350 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 6 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€383.39 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 6" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.16 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Hand Grinder Accessories
- Blast Cabinet Accessories
- Pump Pedestals and Mounting Bases
- Mechanical Conduit Benders
- Instrument Carts
- AKRO-MILS 30048 Shelfmax Shelf Bins
- LITTLE GIANT LADDERS Super Duty Aluminum Articulated Extendable Ladders
- ANVIL AS300KO Series Channel With Knock Outs
- MULTIFAN Stationary Corrosion Resistant Air Circulator
- NOTRAX Evergreen Diamond 125 Series, Carpeted Entrance Mat
- SPEARS VALVES FlameGuard CPVC Female Sprinkler Head Adapters, Socket x SR Fipt
- MAKITA Carbon Brushes
- FROST KING Covers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54350 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 6 Inch Width x 36 Inch Length
€383.39 /unit







