STARRETT 54348 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€268.96 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.44 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Carboys and Jerricans
- Double-Sided Tapes
- Paint Shields and Trim Guides
- Dilution Tanks and Traps
- Diameter Gauges
- OIL SAFE Fill Point ID Washers
- CAROL Carolprene Multi-Conductor Cable, Braid Shield
- VIEGA PROPRESS Male Adapter, Bronze, FTG x MNPT
- GLOBE SCIENTIFIC Jars, Wide Mouth, 120 mm Opening
- TAYLOR Digital Pocket Thermometer
- MARTIN SPROCKET Simplex Stock Bore B Type Metric Roller Chain Sprockets, 28B-1 Chain Number
- KERN AND SOHN 303 Series Weight Sets
- BOSCH Natural Stone Drill Bits
- MERIT BRASS AC735BL 316 Stainless Steel Blind Flanges, Class 300
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54348 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
€268.96 /unit







