FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 3 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.01 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 8.89 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Parts
- Hazardous Location Exhaust Fans
- Hazardous Location Lighting Accessories
- Concealed Hinges
- Circular Saw Accessories
- HELICOIL Spiral Point Plug Taps, UNF, 3B
- ANVIL Single Run Packs, Black
- DESTACO 5905, 5910, 5915 Series Heavy Duty Vertical Hold Down Clamps
- GLOBE SCIENTIFIC Beakers
- RUD CHAIN VLBS Weld On Blocks
- HALLOWELL Locker Front Base
- SPEARS VALVES CPVC Gate Valves, Socket Ends, Buna
- TB WOODS Shaft Coupling Collar Spacer Assemblies
- EATON Lighting Contactors
- SQUARE D SDT Series Plug-In Miniature Circuit Breakers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54347 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 3-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€210.17 /unit







