STARRETT 54346 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 3 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€211.75 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 3" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.58 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Door Bolts
- Copper Rod Stock
- Felt Sheets and Strips
- Chemical-Resistant Pedestal Pumps
- Twisted O-Rings
- CONDOR Heat-Resistant Sleeve
- OIL SAFE Beta 2000 Micro Glass Filters
- MEMPHIS GLOVE Big Jake Premium Palm Work Gloves
- CONDOR Standard Work Gloves
- EATON 2092 Series Tee/Y Adapters
- NORTON ABRASIVES A296 Gold Reserve AO Fine Grit Paper PSA Disc Rolls
- STARRETT 91 Tap Wrenches
- SOLBERG Paper Filter Elements, 2 Micron Rating
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54346 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 3 Inch Width x 36 Inch Length
€211.75 /unit







