FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 1 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.29 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Temporary Power Distribution Boxes and Carts
- Drill Press Guards
- Flow Sights
- Pipe Insulation Wrap
- Retaining Rings
- AKRO-MILS 35240 Nest And Stack Totes
- CONDOR Cowhide Leather White Driver Gloves
- CONDOR Hi-Vis Pigskin Leather Orange Palm Gloves
- PROTO Box End Wrench
- APPLETON ELECTRIC Conduit Body Style Cf Aluminium
- CADDY INDUSTRIAL SALES Clamps and Hangers
- COOPER B-LINE B750 Series Beam Clamps
- VERMONT GAGE Npt Tapered Pipe Ring Gage Members
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54342 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 1-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€127.93 /unit







