STARRETT 54340 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 1 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€98.19 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 1" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.86 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Pallet Jacks
- Wall Switches
- Roofing Nails
- Fork Covers
- Voltage Sensor Relays
- ELVEX Acer Unitary Lens/Semi-Frame Core Protective Eyewears
- RUD CHAIN VLBG Load Rings, Metric Thread
- TIVAR UHMW Sheet Stocks, Black
- REESE Pintle And Ball Combinations
- SPEARS VALVES PVC True Union 2000 Industrial Vented/Bleach Ball Valves, Threaded And Socket Ends, FKM
- WHEATON Jars
- BRIDGEPORT FITTINGS Clamp Backs
- GRAINGER Rubber Balls
- 3M S-Series PAPR Headcovers and Headcover Assemblies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54340 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 1 Inch Width x 36 Inch Length
€98.19 /unit







