STARRETT 54339 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 3/4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€83.86 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness | 3/16" |
| Width (in) | 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.64 |
| Ship height (cm) | 0.48 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.91 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Terminal Block Accessories
- Mounted Flap Wheels
- Drum Pump Motors
- Rotary Tools
- Garden Tool and Shovel Handles
- HELICOIL Straight Flute Bottoming Taps, 2B
- VIEGA PROPRESS Coupling with Stops, SS, Press x Press, FKM
- FERNCO 3001 Proflex Series Couplings
- RUD CHAIN INOX-STAR Stainless Steel Eye Bolts, Metric
- ANVIL AS2144 Series Corner Angle Fittings, Green
- APPROVED VENDOR Brass FNPT x MNPT Street Elbow, 90 Degrees
- BROWNING Gearbelt Pulley Idlers
- NIBCO F45TB-E Series Ball Valves, Flanged, Tru-Bloc True Union, PVC Schedule 80, EPDM
- ALEMITE Oil Hoses
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54339 Flat Stock, 3/16 Inch Thickness x 3/4 Inch Width x 36 Inch Length
€83.86 /unit







