STARRETT 54337 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 8 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€561.67 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.73 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 20.32 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Direct Connect Filter Cartridges
- Drinking Fountain Parts
- Handles Frames and Braces
- Mallets Dead Blow Hammers
- Confined Space Tripods
- IRONCLAD Kong Dexterity Supergrip Gloves
- JOHN GUEST Stem Adapters, NPTF Thread, Polypropylene Black
- JOHN GUEST Metric Swivel Male Elbows, BSPT Thread, Acetal Black
- MUELLER INDUSTRIES 72DHH3H Sure Check Double Disc Check Valves
- ANVIL CT138R Series Rod Threaded Ceiling Flanges
- ALDEN Double-Ended Bits Drill/Extractor Set
- AMERICAN TORCH TIP Nozzle/Tips
- MARTIN SPROCKET Standard Duty MXT50 Bushed Wing Pulleys
- WATTS OSY Gate Valve with Supervisory Switches
- DEHN Earthing and Short-Circuiting Devices
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54337 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 8 Inch Width x 36 Inch Length
€561.67 /unit







