STARRETT 54336 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 6 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Friday, May 22
€376.68 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 6" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 4.3 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Bin Shelving
- LED Display/Cove Lighting
- Engravers
- Slide Rings
- Knurling Tools
- VIEGA PROPRESS 316 Stainless Steel Inline Ball Valve, Press x Press
- HELICOIL High Spiral Flute Bottoming Taps, 5H, Metric Fine
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND TU 250 Gas Springs
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, 38 x 19 mm
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS Straight Blade Watertight Connectors, 2 Pole
- VULCAN HART Combo Plate
- ML KISHIGO Flame Resistant Vests, Snap
- BROWNING Q-D Sheaves For 3V Belts, 4 Grooves
- BODINE Emergency Lighting Inverters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54336 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 6 Inch Width x 36 Inch Length
€376.68 /unit







