STARRETT 54335 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 5 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€319.82 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 5" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.58 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 12.7 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Battery Testers
- Y and Basket Strainers
- Hidden Shackle Padlocks
- Indoor Air Quality Sampling Pump Accessories
- Air Conditioner Compressors
- CONDOR Pigskin Leather Gloves, Beige
- ANSELL 37-145 Alphatec Solvex Dexterous Chemical Gloves
- ASHCROFT A Series Explosion Proof Pressure Switches, Watertight 316SS Body
- MUELLER INDUSTRIES 101MBP Silent Check Valves
- YALE Heavy Duty Mortise Lockset
- MAIN FILTER INC. Interchange Hydraulic Return Line Filters, Wire Mesh, 100 Micron, Buna Seal
- LINN GEAR Type B Sprockets, 140 Chain
- REGAL Metric STI Hand Taps, HSS, Chrome Over Nitride
- MORSE CUTTING TOOLS 1322 Series Taper Length Drills, High Speed Steel
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54335 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 5 Inch Width x 36 Inch Length
€319.82 /unit







