STARRETT 54334 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Friday, May 22
€262.80 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.87 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Pneumatic Zero Loss Condensate Drains
- Corrosive Cabinets
- Keyed Different Padlocks
- Power Sockets
- Hydrant and Hose Rack Gate Valves
- HELICOIL Spiral Point Plugs, 4H5H, Metric Fine
- VIEGA PROPRESS Coupling no stop, Press x Press
- JOHN GUEST Stem Adapters, BSPP Thread, Acetal Gray
- TYGON F-4040-A Tubings
- TYGON 2001 Chemical Resistant Pump Tubings
- PROTO Double End SAE Ratcheting Box Wrench
- STRANCO INC Pipe Marker, _____Volts
- EAGLE Track Mat
- KMC CONTROLS Building Automation System Thermostat Controls
- RUD CHAIN RS Eye Bolts, Metric Fine Thread
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54334 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
€262.80 /unit







