STARRETT 54331 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€177.26 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 2 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.79 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 6.35 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Bulk Container Accessories
- Marking Flags
- Stainless Steel Push Fit Pipe Fittings
- Cutting and Grinding Fluids
- Water Contact Indicator Tape
- ADB HOIST RINGS MFG. Weldless Alloy Rings
- CONDOR Cowhide Premium Gloves, Yellow
- CONDOR Nitrile Coated Cut Resistant Gloves, Cut Level A4
- RUD CHAIN VLBS Octagon Lifting Rings
- ANVIL 2177 Series Socket Weld Caps, Forged Steel
- MEDCASTER Swivel Plate Caster w/ Total-Lock
- BANJO FITTINGS Electric Ball Valves
- COOPER B-LINE Kwikwire Series Bolt Terminations
- PARKER Hydraulic Filter Elements
- REGAL Metric STI Bottom Hand Taps, HSS, Nitride & Steam Oxide
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54331 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€177.26 /unit







