FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.43 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Portable Air Conditioners
- Direct Drive Double Inlet Fwd Curve Blowers w/Dr Pkg
- Ladder Accessories
- Channel Strip Fluorescent Fixtures
- Roofing Nails
- DESTACO 215 Series Horizontal Hold Down Clamps
- CAROL Multi Conductor Cable, Foil Sheild
- VIEGA PROPRESS 90 Degree XL-C Elbow, Press x Press
- ANVIL AS651 Series Reversible Strut Brackets
- GLOBE SCIENTIFIC Translucent Snap Caps, For 16 mm Tubes
- APPROVED VENDOR Perforated Return Diffuser
- SPEARS VALVES EverTUFF TURF CPVC Special Reinforced Female Adapters
- GRAINGER Polycarbonate Clear Impact Resistant Films And Rolls
- JET TOOLS Manual Chain Hoists
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54330 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 2 Inch Width x 36 Inch Length
€132.74 /unit







