STARRETT 54329 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 1-3/4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€134.69 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 1 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.26 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 4.45 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Strapping Cutters
- Hydraulic Valves
- Air Powered Airless Paint Sprayers
- Oscillating Tool Accessories
- Graduated Cylinders
- MCR SAFETY Mustang Leather Welding Work Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 911U UL Fireline Strainers
- ANVIL AS3373 Series Universal Angle Brackets
- ANVIL AS633 Series Open Angle Connectors, 2-Hole
- PASS AND SEYMOUR Flexcor Series Standard Duty, Closed Mesh, Offset Eye Support Grips
- HOFFMAN Type 4X Two Door 3 Point Latch Wall Mount Enclosures
- SQUARE D Panelboard Solid Neutrals
- BALDOR / DODGE Tigear-2 Standard Reducers With Quill Input, Size 15
- WERMA 215 Series Visual 57/58mm Bracket Mount Beacons
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54329 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 1-3/4 Inch Width x 36 Inch Length
€134.69 /unit







