FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 1 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.08 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 3.81 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Metal Utility Carts
- Vent Adapters
- Industrial and Fire Hose Nozzles
- Forklift Work Platforms
- Fume Extractor Accessories
- LEATHERHEAD TOOLS Pro Lite Series Pike Poles
- RINGERS GLOVES R-267 Heavy Duty Oil Resistant Impact Gloves
- GLOBE SCIENTIFIC Beakers
- MUELLER INDUSTRIES 105MHT Silent Check Valves
- HOFFMAN Type 1 Angled Wiring Troughs
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 1 3/8-28 Un
- SPEARS VALVES CPVC Premium Actuated True Union 2000 Industrial Electric Ball Valves, Flanged, FKM
- EATON External Mount SPDs
- GARDNER BENDER All Purpose Heat Shrink Tubing
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54328 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 1-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€123.35 /unit







