FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 1 1/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 3.18 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Cable Swaging Tools
- Sieve Accessories
- Grooved Pins
- Nickel Chromium Tubing
- Torsion Springs
- DESTACO 5305 Series Horizontal Hold Down Clamps
- MUELLER INDUSTRIES 758G Ductile Iron Y Strainers
- ANVIL AF700SS Series Universal Swivel Attachments, 316 Stainless Steel
- SPEEDAIRE Cylinder Repair Kit
- COOPER B-LINE Guide Rite Series Conduit/Box Support Fasteners
- LEATHERHEAD TOOLS NY Claw Series, Entry Tools
- GROVE GEAR GRG Series, B-D Style, 821 Size, Ironman Worm Gear Reducers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54327 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 1-1/4 Inch Width x 36 Inch Length
€112.69 /unit







