STARRETT 54325 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 3/4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€78.51 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.54 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.91 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Vent Adapters
- Manual Chain Hoists
- Disc Springs
- Circular Saw Accessories
- Control Product Accessories
- LOC-LINE Double Socket
- DWYER INSTRUMENTS MAFS Series Metal Averaging Flow Sensors
- ANSELL 37-185 Alphatec Solvex Elbow Length Chemical Gloves
- PARKER Street Elbow, Stainless Steel
- APPROVED VENDOR Deer Fence
- EATON KD Series Molded Case Switches, K Frame
- SIEMENS BG Series Bolt-On Circuit Breakers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54325 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 3/4 Inch Width x 36 Inch Length
€78.51 /unit







