STARRETT 54324 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€64.13 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 5/32" |
| Width (in) | 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.36 |
| Ship height (cm) | 0.4 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 1.27 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Angle Clamps
- Flame Resistant and Arc Flash Hats and Headwear
- Socket Head Cap Screws
- Instrument Combination Kit
- Retrofit Kits
- ACCURIDE 3600 Series Heavy Duty Full Extension Slides
- ANSELL 40-400 Edge Blue White Nitrile Coated Gloves
- SALISBURY Class 00 Electrical Insulating Rubber Gloves, 11 Inch, Yellow
- KRYTOX 240AD Series Aerospace Grade Fluorinated Grease
- GUARDAIR ThumbSwitch Safety Air Guns, Aluminium Extension, Aluminium Nozzle
- TRIM LOK INC 101 Series Rubber Seal, D Section
- VERMONT GAGE Go/NoGo Standard Thread Plug Gages, 3-8 Thread
- ANVIL S160 Eccentric Plain Swage Nipples
- EATON FWC Series Complete Molded Case Circuit Breakers, F Frame
- BALDOR / DODGE SXV, Two-Bolt Flange with Pilot, Ball Bearings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54324 Flat Stock, 5/32 Inch Thickness x 1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€64.13 /unit







