STARRETT 54316 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 12 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€678.07 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 12" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 6.88 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 30.48 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Pneumatically Operated Drain Valves
- Coffee Decanters Airpots and Urns
- Test Equipment
- Insulator Washers
- Oil Filter and Can Crushers
- DESTACO 807 Series Pneumatic Toggle Clamps
- ANSELL 11-511 Hyflex Cut Resistant Gloves
- PROTO Impact Socket, 6 Point, 3/8 Inch Drive, Imperial, Forged Alloy Steel
- VIEGA PROPRESS Reducers, Bronze, Press x FTG, EPDM Seal
- RUD CHAIN B-ABA Lifting Points
- LARSON ELECTRONICS LLC HALS Series, Hazardous Location Fixture
- HOFFMAN Metal Data Pockets
- KIPP Hygienic Adjustable Machine Handles
- NIBCO 711 Series Tees, C x C x C, Cast
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54316 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 12 Inch Width x 36 Inch Length
€678.07 /unit







