STARRETT 54315 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 10 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€439.55 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 10" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.73 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 25.4 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Socket Adapters
- Flap Discs
- Hazardous Location Motors
- Wing Nuts
- Solar Panels
- DESTACO 6001 Series Straight Line Action Clamps
- OBERON TCG Arc Flash Kits, 65 Cal Arc Rating
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Square HDPE Bottles, Amber, Wide Mouth
- ANVIL AS400H Series Channel With Holes
- ELECTROMARK HMIG Label, HMIG
- KETT TOOLS Eccentric Bushings
- COOPER B-LINE Type 4 Single Door Free Standing Ground Mount Enclosures
- BALDOR / DODGE Tigear-2 EZ Kleen Reducer With Quill Input,Size 13
- ARLINGTON INDUSTRIES Connectors, Non-Metallic, 45 Degree
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54315 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 10 Inch Width x 36 Inch Length
€439.55 /unit







