FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 7" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 4.01 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Parts
- Electric Rebar Cutters/Benders
- Sheet and Ring Gaskets
- Gravity Exhaust and Supply Ventilators
- Impact Bit Sets
- OIL SAFE Premium Pump Quick Connect Kits
- CONDOR Electrical Gloves Protector, White, Shirred Slip-On Cuff
- KUSHLAN PRODUCTS Food Grade Mixers
- NEWSTRIPE HashMark Master
- DESTACO 344 Series Pull Action Latch Clamps
- DRANETZ AC Flexible Current Probe
- VULCAN HART Control Plate Wires
- SPEARS VALVES PVC Gray Schedule 40 Fitting 90 Deg. Reducing Elbows, Socket x Socket
- REMCO Scrub Pads
- MERIT BRASS 2248 Brass Nipples, Lead-Free, Schedule 80
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54313 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 7 Inch Width x 36 Inch Length
€344.20 /unit







