STARRETT 54312 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 6 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€308.86 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 6" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.44 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Drive Train Tools
- Universal Joint Boots
- Drain Cocks
- Specialty Tools
- Voice Data Jack Boxes
- DESTACO Position Sensor Tie Rod Mount
- AKRO-MILS 30289 Akrobins Super Size Bins
- OIL SAFE Label Pocket Frames
- CONDOR Coated Gloves, Foam, Nitrile, Palm Dipped
- ANVIL 260HD Series Adjustable Clevis Hangers With Electro-Galvanized Fasteners
- SUPER-STRUT Liquidtight Flexible Conduits
- VERMONT GAGE NoGo Standard Thread Plug Gages, 5/8-11 Unc Lh
- ALL MATERIAL HANDLING Top Hook Extender Kits
- PBC LINEAR V Guide Linear System Components
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54312 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 6 Inch Width x 36 Inch Length
€308.86 /unit







