STARRETT 54309 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€215.39 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.29 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Butt Weld Tube Fittings
- TIG Welding Accessories
- Street Light Disconnects
- Pressure Washer Motors
- Temperature and Pressure Relief Valves
- DESTACO 213 Series Horizontal Hold Down Clamps
- HELICOIL Straight Flute Plug Taps, UNF, 2B
- WHIZARD Metalguard Cut Resistant Sleeves
- NORTH BY HONEYWELL Northflex Light Task Plus 3 General Purpose Gloves
- ANSELL Class 2 Electrical Gloves, 16 Inch, Yellow
- ANDERSON METALS CORP. PRODUCTS Bushing Low Lead Brass
- LYNDEX-NIKKEN Shank Collet Holders
- IFM Cylinder Position Sensors
- RACO Threaded Hubs, Insulated Throat, Die-Cast Zinc
- SPEC Metric Compression Springs, Stainless Steel, 13.75 mm Outside Dia.
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54309 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
€215.39 /unit







