STARRETT 54306 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Friday, May 22
€145.10 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 2 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.43 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 6.35 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Direct Drive Blower Wheels
- Test Lead Kits
- Protective Eyewear Accessories
- Strapping Cutters
- Unvented High Intensity Infrared Heaters
- DESTACO 89R Series Pneumatic Swing Clamps
- AKRO-MILS 30080 Shelfmax Shelf Bins
- DWYER INSTRUMENTS TS-PROBES Series Digital Temperature Switch Probes
- CAROL Multi-Conductor Cable, Rubber, Braid Shield
- JOHN GUEST Male Connectors, NPTF Thread, Acetal Gray
- NOTRAX High-Traction Runner
- KERN AND SOHN Protective Covers
- LEESON Condenser Fan/Heat Pump Motors, PSC, Air Over, 48 Frame, Thru-Bolt, All-Angle
- EATON 221501 Series Reducer Adapters
- SANDPIPER Pipe Nipple, 2 X
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54306 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 2-1/2 Inch Width x 36 Inch Length
€145.10 /unit







