STARRETT 54305 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 2 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€121.91 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.15 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 5.08 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Portable Air Conditioner Accessories
- Wiring Combination Devices
- Hook-and-Loop Sanding Discs
- Protector Cases
- Fuel Filters
- ANSELL 11-801 Hyflex Black Gray Nitrile Coated Gloves
- ANSELL Natural Rubber Latex Gloves, 24 Inch Length
- MAYHEW TOOLS Screwdriver Style Pry Bars
- RUD CHAIN ABA Lifting Points For Welding
- ANVIL AS3373 Series Universal Angle Brackets
- PORTER CABLE Sanding Belt, 2-1/2"x14", Aluminium Oxide
- MALIN CO. Oxidized Inconel Aerospace Lockwire, Orange Canister
- 3M Cleaners
- VOLLRATH Plexiglass Sheilds For Buffet Displays
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54305 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 2 Inch Width x 36 Inch Length
€121.91 /unit







