STARRETT 54304 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 1-3/4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€110.35 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 1/8" |
| Width (in) | 1 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1 |
| Ship height (cm) | 0.32 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 4.45 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Drill Bit and Tap Sets
- Label Makers and Printers
- Panel Nuts
- Tailgate Spreader Accessories
- Receptacle and GFCI Tester Accessories
- CONDOR Heat-Resistant Sleeve
- ANSELL 56-009 Alphatec Medium Duty PVC Protective Aprons
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X1500 Gas Springs
- YELLOW JACKET 1/4 Inch Compact Ball Valves
- TENNSCO Counter Height Storage Cabinet, Standard Door
- HOFFMAN Type 4X Continous Hinge EMC Junction Boxes
- LINN GEAR Type B Sprockets, 25 Chain
- CAIMAN Unlined Lean-On Patch TIG Welding Gloves
- PBC LINEAR Plain Linear Bearing Guides
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54304 Flat Stock, 1/8 Inch Thickness x 1-3/4 Inch Width x 36 Inch Length
€110.35 /unit







